KONKURS RECYTATORSKI

W grupie 5-6-latków z Przedszkola w Skibniewie odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 17 dzieci. Recytowały one w tym roku wiersze Doroty Gellner i Danuty Gellnerowej.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków i zachęcenie ich do prezentowania swoich umiejętności publicznie.

Konkurs ten był też okazją do zapoznania dzieci z twórczością D. Gellner i D. Gellnerowej. Podczas przygotowań do kursu dzieci wysłuchały wielu recytowanych wierszy i piosenek obu poetek i wykonały ilustracje do tych utworów. Każde z dzieci wybrało sobie inny wiersz, przygotowało się do jego recytacji w domu z rodzicami i zaprezentowało go w przedszkolu 16 III 2021 r. Występy uczestników zostały nagrane i udostępnione rodzicom. To oni oglądali i oceniali zmagania swoich pociech wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne, a 22 marca 2021 r. p. Beata Michałowska, podczas spotkania online, ogłosiła dzieciom wyniki głosowania rodziców.

I miejsce zajęła - Pogorzelska Zuzanna
II miejsce ex aequo - Rutkowska Amelia, Rutkowski Olaf i Skibniewska Lucyna
III miejsce ex aequo - Rajchembach Nikola i Karpińska Nikola
IV miejsce ex aequo - Michałowska Zuzanna, Stolarczyk Natan i Gołębiewska Zuzanna

Konkurs ten wzmocnił wiarę dzieci we własne możliwości, pozwolił dzieciom przełamać nieśmiałość, ale też umożliwił naukę rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Dzieci kilkukrotnie obejrzały nagranie występów kolegów i koleżanek zwracając uwagę na stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi i prawidłową wymowę, aby móc jak najbardziej obiektywnie ocenić ich występ i oddać głos na najlepszego recytatora. Podczas głosowania przedszkolaki, jak przystało na 22 III-Dzień Nowych Technologii w Edukacji, korzystały z Formularza Google. Najwięcej głosów otrzymała Nikola Karpińska i to jej koleżanki wręczyły upominek.

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w życiu przedszkola, a przedszkolakom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.